Piste niitide valik on laialdane millega Kanada lõpmatu kultuuri allikad ühinesid maailmast kokku tulnud rahvuste kultuuridest uute värvidega ja kude toimedest  ainsasse riiki.  Võiks väita, et pole määravat Kanada kultuuri vaid pigem kogumik erinevatest kultuuridest.

 

Eestlased, nagu mitmed teised, saabusid Kanadasse põgenedes võõraste karmi valitsust enda kodumaal.  Uue elu alustamisel uuel mandril vajas neilt võitlust hoida oma kultuuri ühikuna tulevaste Eesti-Kanadalaste põlvkondadele kes vaevalt lootsid esivanemate kodumaad oma silmadega kunagi näha.

 

 

Siin jutustame naistest kes jõudsid kodumaalt Kanadasse põgenikudena ilma millegi muu peale sügava uhkuse ja armu enda kultuurisse.  Nemad hoidsid selle kultuuri elavana luues traditisioonilisi rahva riietust endale ja lastele.  Selleks, et kultuur kindlalt püsiks, nemad tänaseni edastavad neid oskusi ja riiete tähendusi järeltulijatele.

 

 

Eesti rahvarõivad peegelduvad täpset aega ja kohta.  Kandjat samastub ümbruskonda ehk külakohta.  Selline märkimine on jagatud uue generatiooniga kes edastab ema käsitööd ja kes loob kangast jälgides põlvkonna juuri samaaegselt luues uusi omapära ja riietust.  Selliselt uus Eesti-Kanada põlvkond on tõenäoliselt mitmekultuuriline  - nemad on Eestlased kes elavad Kanadas.

 

 

Siin toome välja mitte ainult terve rahva rammu, vaid kah lugusid nendest naistest kes eneste ellu jäämiseks kasutasid vajalikke oskuseid, et jäädvustada uhke rahva ja maa ilu koos vastupidevusega.